O szczęściu w pracy

Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Dorotą Wierzbicką-Kot, która promuje ideę szczęścia w pracy. Odwołuje się do nurtu psychologii pozytywnej, której kluczowymi przedstawicielami są Martin Seligman i Mihaly Csikszentmihalyi. Pierwszy zajmuje się szczęście w życiu, drugi to autor dobrze znanego określenia „flow” w pracy.

Podpatrując dobrze znane i cenione firmy jak: Southwest Airlines oraz Virgin, studiując wskazówki Martina Seligmana próbujemy uporządkować informacje co to znaczy zadbać o pracowników, by byli szczęśliwi w firmie. Szczęście można rozpatrywać w trzech wymiarach: hedonistycznym (życie jest przyjemne), wykorzystywaniu naturalnych talentów każdego człowieka oraz nadawaniu sensu życiu.

Coraz więcej firm interesuje się kwestią szczęścia w życiu. Szczęśliwy pracownik to pracownik zadowolony z pracy. A na tym zależy przecież wszystkim pracodawcom, którzy świadomie chcą być postrzegani jako atrakcyjni, ale i odpowiedzialni.

Polecam lekturę – LINK 

W moich podcastach prezentuję dobre praktyki w employer brandingu, nie zawsze oczywiste. Wiem, że wszystko ma znaczenie – każdy człowiek, każde działanie.

Kup pełen raport z badania „Atrybuty Atrakcyjnego Pracodawcy”

Zostań specjalistą employer brandingu i samodzielnie opracuj strategię EB! – kurs online

Leave this field blank
Proszę napisz co Cię interesuje, a czego nie znalazłaś na mojej stronie.